Scroll


Alaçatı Ot Festivali Turu

Alaçatı Ot Festivali Turu

Alaçatı Ot Festivali Turu


06-08 NİSAN / 2 GÜN - 1 GECE 2018

290 TL
Tıklayın Sizi Arayalım

İZMİR & ÇEŞME & EFES & ŞİRİNCE

9. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

06-08 NİSAN / 2 GÜN - 1 GECE 2018

06 NİSAN 2018 HAREKET : Saat 23.30 acentamız önünde buluşma ve 24.00 de hareket.  ikramlarımız eşliğinde Kütahya - Uşak üzerinden, İzmir’e doğru yol alıyoruz.

07 NİSAN 2018 1. GÜN : Yolda vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Çeşme'ye ulaşıyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüz de otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 9. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu standlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  Çeşme'deki otelimizde.

08 NİSAN 2018 2. GÜN :  Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında ayrılıyor ve Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Efes Antik Kenti gezimizin ardından, Hıristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz. Ardından Eski Rum evleri ile meşhur sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince’ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi takiben Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Tarihi Asansör gezisini yapıyoruz ve sonrasında, vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Eskişehir’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Eskişehir’e ulaşıyor ve bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETİ:

TEK ÖDEME 290-TL

6 TAKSİT 320-TL

2-6 Yaş çocuklar için 180 tl,  7-12 yaş çocuklar için 220 tl ücret uygulanır.

BURSA HAREKETLİ TURLARDA +50 TL İLAVE EDİLECEKTİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüx araçlarla gidiş ve dönüş ulaşım

*Çeşme'de 1 gece konaklama

* 1 Sabah Kahvaltısı

* 1 Akşam yemeği

* Profosyonel  Rehberlik ve Çevre gezileri

*Zorunlu Seyahat Sigortası

*Altes Tur Rehberlik hizmetleri

*Altes Tur ikramları

ÜCRETE DAHİL OLANMAYAN HİZMETLER

* Öğlen yemekleri

*Yemeklerde alınan içecekler

* Müze ve örenyeri girişleri

* Kişisel harcamalar 

 

E-bülten
Fırsatlardan yararlanmak için lütfen kaydolun.