Scroll
Whatsapp Destek: +90 549 473 06 06


Doğu Karadeniz Turu

Doğu Karadeniz Turu

Doğu Karadeniz Turu


6 Gün - 5 Gece

825 TL
Tıklayın Sizi Arayalım

Doğu Karadeniz & Gürcistan Batum Turu

6 GÜN  - 5 GECE 

27 TEMMUZ (Hareket) - 02 AĞUSTOS 2018

24 AĞUSTOS (Hareket) - 30 AĞUSTOS   2018

(HAREKET) : *Bursa'dan 17:00 buluşma,17:30 hareket *Eskişehir'den 19:30 buluşma 20:00 hareket.

Eskişehir-Ankara-Çorum-Samsun güzergahına doğru yolculuğumuz başlıyor....

(1.GÜN) UZUNGÖL : Ulusoy tesislerinde vereceğimiz kahvaltı molası ardından Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz  UZUNGÖL YAYLASI’na varış ve otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile  yürüyüş yapabilir yöresel lezzetleri tadabilirsiniz veya  Soğanlı Tapanos - Lustra Karaster veya Demirkapı Yayla Turumuza (extra) katılabilirler.(Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengarenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göle geri dönüyoruz.) Otelde müzik eşiliğinde Akşam yemeği &eğlence..Konaklama UZUNGÖL'de ki otelimizde...(Sezgin Hotel/Garden Inn Hotel v.b. )

(2.GÜN)HOPA-GÜRCİSTAN/BATUM: Sabah kahvaltısını aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Hopa'ya hareket. Sarp sınır kapısından Gürcistin/Batum'a Giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra  öğle yemeği alıyoruz ve Rehber eşliğinde gezilmize başlıyoruz.Gezilecek yerler arasında ; Hz. İsa`nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Kale gezimizin ardından Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni, Çoruh üzerindeki eski ve yeni Gonio Köprüsü'nü görerek Batum merkezdeki Orta Camii`ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Meryem Ana Katedrali`ni aracımızdan görme şansına sahip oluyoruz. Batum`daki turumuzun bundan sonrasını Batum sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğiz ilk durağımız ise Orta Camii olacak. Ardından Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Anıtı Tiyatro Binası, Batum Limanı sırasıyla göreceğimiz diğer noktalar olacak. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından aracımıza geçerek Sarp Sınır Kapısı`na hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında Alfabe Kulesi`ni, Ters Süt Şişesi şeklindeki Adalet Sarayı`nı, Ters Bina`yı ve daha nice enteresan karaktere sahip yapıyı göreceğiz. Bu keyifli yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısı`nda ülkemize geçiş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Hopa'da ki otelimize gidiyoruz. Hotele yerleşme ve akşma yemeği.(Hotel Terzioğlu/Cihan Hotel v.b.)

(3.GÜN/FIRTINA VADİSİ-AYDER YAYLASI): Sabah kahvaltısını  kahvaltısını aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Rize üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan FIRTINA VADİSİ'ne geliyor  Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda rehberimizin anlatımlarıyla bölgeye doğaya bir kez daha vurulacaksınız...öğle yemeğimizi  Fırtına Deresi`nin kenarında alıyoruz.Ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası`na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ülkemize -Altın Ayı- ödülünü getirmeyi başaran -Bal- filminin de çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin`den geçerek Bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsünde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylasına varıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer irili-ufaklı şelaleri görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme...Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezileri sonrası yayladaki serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.  Dileyen misafirlerimiz Ayder Kaplıcalarından faydalanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında tulum ve horonla eğleniyoruz. (Altıparmak-Ayder Natura Lodge Hotel v.b)

(4.GÜN:RİZE-TRABZON): Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında ünlü Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip, alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında çayın başkentine gidiyoruz. Rize`de 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmış tarihi binadaki Müze` yi ziyaret ediyoruz. Ardından Sürmene`ye hareket ediyoruz. Sürmenede bulunan Kumbasar Bıçak Sarayında MEHMET KUMBASAR tarafından yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra  alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Trabzon Şehir merkezine geliyoruz. Trabzon'da ilk durağımız Ayasofya oluyor. Komnenos Krallığı döneminde yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesinde mola veriyoruz. Burada gümüş, telkari ve ülkemizde sadece Trabzon'da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatının inceliklerini öğrenip alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Yolculuğumuz esnasında Yavuz Sultan Selim`in annesi Gülbahar Hatun için yaptırdığı Cami ve Türbeyi, Zağnos Vadisi`ni ve Trabzon Kalesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Soğuksu mevkiine ulaştığımızda Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştirip,zamanımızın bitiminde aracımıza geçerek otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...(Sandal Hotel / Aksular Hotel v.b.)

5.GÜN:SÜMELA MANASTIRI-ZİGANA-ORDU/BOZTEPE: Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka'ya geri dönüyor ve Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerleyerek Sümela Manastırı'nın da içinde bulunduğu Altındere Milli Parkı'na ulaşiyoruz. Karadağ'ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Rehberimizin manastır hakkında vereceği bilgilendirme sonrasında fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. Altındere Milli Park girişinin kapalı olması durumunda ise Karaca Mağarası programı yapılacaktır.)Serbest zamanımızın bitiminde yemek molası veriyoruz. Molamızın bitiminde Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. İsmi Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsi köyü panoramik olarak görüp meşhur sütlacının tadına bakmak için Kardak Tesisleri`nde kısa bir mola vereceğiz. Ardından Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2.032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1.690 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli'nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında aracımıza tekrar biniyor.Giresun Kalesi ve Giresun Adası`nı (panoramik) görüyoruz ve Ordu`ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında ülkemizin enerji ihtiyacını karşılayabilmek için Harşit Çayı üzerine yapılan Torul ve Kürtün Baraj ve göletlerini görme şansına sahip oluyoruz. Ordu`ya ulaştığımızda sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Karadeniz'deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe'ye teleferik ile harika Karadeniz ve Ordu manzarasını izleyerek çıkabilirler. Zamanımızın bitiminde aracımızda buluşarak fındık alışverişi yapabilmeniz için Fındık Diyarı`nda bir mola veriyoruz. Gezimiz sonrası Samsun'a hareket...Hotele  yerleşme ve akşam yemeği...(Yafeya Hotel v.b.)

(6.GÜN/SAMSUN-KASTAMONU-SİNOP): Sabah kahvaltısını  aldıktandan sonra otelimizden ayrılıp Samsun Doğu Park alanı içinde yer alan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK`ü zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Samsun`a ulaştıran Bandırma Vapurunu görüp, İlk Adım Anıtı önünde fotoğraflarımızı çektikten sonra  Sinop'a hareket ediyorz. Adını güzeller güzeli su perisi Sinope den alan Karadeniz`in bakir kalmış sahil kentinde ilk olarak Türkülere ve Dizilere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi`ni ziyaret ediyoruz. Sabahattin ALİ`nin yazdığı aldırma gönül şiiri cezaevinin zindanlarını ve koğuşlarını gezerken içimize kadar işliyor. Parmaklıklar arkasında adlı dizinin çekildiği bu cezaevini gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Sinop`un meşhur mantısını tatmanızı tavsiye ederiz. Yolumuz üzrerinde Kastamonu`ya uğruyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında gösterilen fedakârlık ve cesaretin sembolü olan Şerife Bacı`nın Anıtı önünde aracımızdan inip rehberimizden bu fedakârlığın ve cesaretin öyküsünü dinleyip Kastamonu Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak gördükten sonra yazın en sıcak geçen zamanlarında bile buz gibi akan sularından içip Kastamonu`nun meşhur çekme helvasının tadına bakıp Münire Medresesinde alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz.  Sonrasında yolumuza devam ederek gecenin ilerleyen saatlerinde şehrimize ulaşıyoruz.

Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle……

TEMMUZ - AĞUSTOS TUR ÜCRETİ 

ESKİŞEHİR HAREKETLİ: 950.00-TL TEK ÖDEME / 975 TL 6 TAKSİT

BURSA HAREKETLİ: 950.00-TL TEK ÖDEME / 975TL 6 TAKSİT

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*** LÜX OTOBÜSLERLE ULAŞIM

*** SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

*** 5 GECE  - 6 GÜN KONAKLAMA

(3 Gece 3* ve 4* Otellerde & 1 Gece UZUNGÖL Dağda& 1 Gece AYDER YAYLASIN'da  Dağda )     

*** HOTELLERDE 5 SABAH KAHVALTISI & 5 AKŞAM YEMEĞİ     

*** YEREL REHBERLİK EŞLİĞİNDE ÇEVRE TURLARI  

*** BATUM'A GEÇİŞ

*** ORDU'DA TELEFERİK İLE BOZTEPE'YE ÇIKIŞ

*** ALTES TOUR İKRAMLARI VE HİZMETLERİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

***  ÖĞLE YEMEKLERİ

*** YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

*** EXTRA ve KİŞİSEL HARCAMALAR

*** MÜZE ve ÖREN GİRİŞLERİ

 

E-bülten
Fırsatlardan yararlanmak için lütfen kaydolun.