Scroll
Whatsapp Destek: +90 549 473 06 06


Adana Portakal Çiçeği Festivali

Adana Portakal Çiçeği Festivali

Adana Portakal Çiçeği Festivali


Bursa - Eskişehir - Ankara hareketli

649 TL
Tıklayın Sizi Arayalım
ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
 
05 Nisan – 07 Nisan 2019
 
05 Nisan 2019 1.Gün:
Bursa’dan Hareket Araç biniş noktası; 22:00 Bursa Kent Meydanı Avm Önü 01:00 Eskişehir Altestour Önü 04:00 Ankara Armada Avm Karşısı
Yol Güzergahı: Eskişehir – Ankara – Aksaray – Tarsus Mersin – Adana
Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarımızdan aldıktan sonra. Otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Eskişehir – Ankara – Aksaray – Tarsus Mersin – Adana güzergâhını takip ediyoruz
 
06 Nisan 2019 2. Gün:
Tarsus - Eshab-ı Keyf - St. Paul Kilisesi - Kleoparta Kapısı -Adana - Taş Köprü - Sabancı Cami - Portakal Çiçeği Karnavalı
Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Tarsus’a varıyoruz. Tarsus Şelalesi’nde manzara eşliğinde restoranımızda serpme köy kahvaltısı (ücrete dahil) sonrasında Hristiyanlarca kutsal 2.Kilise St. Paul Kilise Müzesi ziyareti ardından St. Paul Kuyusunu görüyoruz., Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarsus Roma Antik Yolunu fotoğrafladıktan sonra sırada Tarsus evleri gezimiz olacak. Ardından sırasıyla Eshab- ı keyf (yedi uyurlar), Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı’nın görülmesinden sonra otelimize hareket ediyoruz.
Adana’da otelimize vardıktan sonra, odalara yerleşme ve dinlenme sonrasında panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz boyunca sırasıyla Türkiye’nin en büyük camisi Sabancı Merkez Cami, Tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Türkiye’nin en uzun saat Kulesi’nin görülmesi sonrasında Festival alanında yerlerimizi alıyoruz.
Ünlü Rio Karnavalı gibi Tamamen sivil toplum kuruluşlar tarafından organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşlik…. Eğlence sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği sonrasında Portakal Çiçeğinin en güzel koktuğu yerlerden Vali yolunda gece yürüyüşü, Adana’nın Nişantaşı’sı Ziyapaşa’daki kafelerde kahve-çay keyfi… Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Kahvaltı: Ücrete dahil olarak; Tarsus Şelalesinde serpme kahvaltı olarak sunulacaktır. Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir; Adana restoranlarındaki kebap menülerini tavsiye ederiz. Akşam Yemeği: Ücrete dahil olarak; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
 
07 Nisan 2019 3. Gün:
Anavarza Antik Kenti - Missis Köprüsü - Ceyhan - Seyhan - Çukurova - Dönüş Yolculuğu
Sabah kahvaltımızın ardından ünlü yazar Yaşar Kemal'in "İnce Memed" isimli romanında adının geçtiği Anavarza Antik Kenti ve Kale gezisi. Adana'ya bağlı Kozan ilçesinin 28 km. güneyinde bulunan Anavarza (Anazarbos) Antik Kenti, bugünkü Dilekkaya Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Anavarza, M.S.3. yüzyılda birçok askeri ayrıcalık elde ederek "Metropolis" unvanı ve aynı yüzyılın ortasına kadar da 3 kez "Neokoros"luk unvanını almasıyla bilinir. Anavarza’da bulunan önemli kalıntılar arasında, 1500 metre uzunluğunda 20 burçlu sur duvarı, sütunlu yol, hamam ve kilise, tiyatro, amfiteatr, stadyum, suyolları, kaya mezarları, M.S. 3.yy'a ait deniz tanrıçası Thetys mozaiği, Kilikya Bölgesi’ndeki tek örnek olan 3 girişli zafer takı ve ovanın ortasında bir ada gibi yükselen tepe üzerindeki Ortaçağ kalesi ziyaret edilebilir. Ayrıca Lokman Hekim’in ölümsüzlük formülünün nehire düşürdüğü yer olarak rivayet edilen Misis Köprüsü’nün görülmesi… Seyhan Göl kenarında Sevgi adasına nazır manzara keyfi nehir kenarında yürüyüş… Adana Kebap, Şalgam, Bici Bici, Şırdan, Adana Kebap, Mumbar vs.. gibi yöresel lezzetlerin tatma imkânı… Bereketli topraklarıyla adından söz ettiren Çukurova bilgilendirmesi… Bursaya’ya hareket… Gerekli molalarla Bursa’ya varış.
 
Kahvaltı: Ücrete dahil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir; Adana restoranlarındaki kebap menülerini tavsiye ederiz.
 
Kişi Başı Ücretlendirme: Nakit Ödemelerde 649,00 TL
Kredi Kartı ile Ödeme 699,00 TL
 
Ücrete Dahil Hizmetler
  • Özel tur araçları ile ulaşım
  • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
  • 2 Sabah kahvaltısı (Birincisi Tarsus'ta serpme köy kahvaltısı)
  • 1 Akşam yemeği
  • Programda belirtilen geziler
  • Rehberlik ve refakat hizmetleri
  • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
  • Seyahat Güvence Poliçesi
E-bülten
Fırsatlardan yararlanmak için lütfen kaydolun.