Scroll
Whatsapp Destek: +90 549 473 06 06


Likya Turu

Likya Turu

Likya Turu


Her Cumartesi & Pazar hareketli 5 GECE / 6 GÜN

999 TL
Tıklayın Sizi Arayalım

LİKYA TURU

5 GECE / 6 GÜN (4 GECE OTEL KONAKLAMALI)

Her Cumartesi & Pazar hareketli

1.GÜN :Eskişehir - Kütahya - Denizli Gece Yolculuğu

23.59`da acenta önünden hareket ile  rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli araç içi ikramları eşliğinde gece yolculuğu yapıyoruz.

2.GÜN: Dalyan - Kaunos - İztuzu Plajı - Göcek - Katrancı Koyu - Fethiye

Kütahya - Denizli üzerinden sabahın erken saatlerinde Köyçeğiz'e ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı molası ardından Dalyan'a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü'ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. Ve tabiî ki Atlantik Okyanusu`ndan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajı`na gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (1.tekne turu). Dalyan' dan ayrılıp Akdeniz'in eşsiz koylarına sahip olan Göçek'e geliyoruz. Burada verilen serbest zamanda Kordon`da bulunan çay bahçelerinde içilen sıcak çayların ardından otobüsümüzle ulaşacağımız On iki Adalara hâkim, eşsiz manzarasıyla Katrancı Koyu seyir terasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Fethiye'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Caunos Restaurant öğle yemeği (Açık büfe)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Eskişehir - Dalyan - Fethiye / 693
* Konaklama Oteli: Golden Life Otel, Vento Otel, Edasu Hotel, Nazar Garden Hotel, Dalaman Lykıa Resort, Doğa otel Vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

3.GÜN: Babadağ Yamaç Paraşütü (Paraglading) Tam Gün Kelebekeler Vadisi Tekne Turu - Ölüdeniz - Kayaköy

(Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak özel jeeplerle muhteşem ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz'e tekrar aşık olacaksınız. (Ekstra) Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberiniz tarafından bilgilendirileceksiniz.)Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hisarönü mevkiini takip ederek eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000'e yakın evi bünyesinde barındıran ve şu anda terkedilmiş hayalet köy Kayaköy günün ilk durağı olacak. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ`ın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle Belcekız'ın eşsiz koylarını gezerken teknemizin dümenini, Kaplan Kelebeğiyle ünlü, mevsiminde binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan, Kelebekler Vadisi'ne kırıyoruz. Burada karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüşün ardından Belcekız'ın eşsiz koylarında yüzme molaları veriyoruz. Yüzme molalarımız arasında Gemiler Adası, Soğuksu koyu, Camel beach, Mavi Mağara gibi sayısız koy sayılabilir. ( 2. Tekne Turu) (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Sahile geri dönüşte teknemizden inip bu sefer otobüsümüzle bir başka dünya harikası olan Ölüdeniz'e gidiyoruz. Burada vereceğimiz uzun bir yüzme molasıyla lacivert suların tadına varıyoruz. Akşamüstü saatlerinde otelimize dönüş ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, 2 çeşit soğuk  Meze, salata)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Fethiye - Kayaköy - Belcekız - Ölüdeniz - Fethiye / 40 KM 
* Konaklama Oteli: Golden Life Otel, Vento Otel, Edasu Hotel, Nazar Garden Hotel, Dalaman Lykıa Resort, Doğa otel Vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

4.GÜN:Kaş - Kaputaş Plajı - Kekova - Simena - Üçağız köyü - Kalkan

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından otobüsümüzle yol alarak eşsiz manzaraya sahip Kalkan`ı panoramik olarak görerek ilk yüzme molası vermek için turkuaz renginin en güzel görüldüğü dünyaca ünlü Kaputaş Plak`ına ulaşıyoruz. Burada yüzme molası veriyoruz. (Trafiğin durumuna göre burada yüzme molası verilmeyebilir.) Bir sonraki durağımız Kaş ile programımıza devam ediyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımlarıyla keyifli bir hale gelecek. Özellikle Kaş'ta alacağımız serbest  zaman molasında meşhur buzlu bademinin tadına bakmayı unutmayınız! Sonrasında Kekova'nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü'nden bineceğimiz teknemizle ilk önce M.Ö 2. yy `da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış Batık Şehir`i, Simena Köyü`nü, Kekova Adası`nı teknemizden panoramik olarak görerek Tersane Koyu ve Hamidiye Koyu`nda yüzme molası veriyoruz (3. tekne turu) Üçağız köyünden alacağımız dağ kekiği kokuları çantamızı sararken bu güzel yerden ayrılıyoruz. Eski köy yollarını takip ederek akşam üzeri Fethiye' ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Fethiye gece turuna çıkıyoruz.( Ekstra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Kekikle soslandırılmış ızgara tavuk, makarna, 2 çeşit meze, salata)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Fethiye - Kaş - Fethiye / 200 KM 
* Konaklama Oteli: Golden Life Otel, Vento Otel, Edasu Hotel, Nazar Garden Hotel, Dalaman Lykıa Resort, Doğa otel Vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

5.GÜN:Fethiye Marina - Tam Gün Fethiye Oniki Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu - Yassıca Adalar - Tersane Koyu - Kızılada

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Fethiye Marina`ya hareket ediyoruz. Fethiye Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Tavşan Adası, Kızılada, Göcek Adası, Yassıca Adası, Zeytinli Ada, Tersane Koyu, Domuz Adası bulunmaktadır.(4.Tekne Turu) (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina'ya ulaşıyoruz. Ve otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz.(Extra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) 
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Fethiye Marina-Fethiye / 20 KM 
* Konaklama Oteli: Golden Life Otel, Vento Otel, Edasu Hotel, Nazar Garden Hotel, Dalaman Lykıa Resort, Doğa otel Vb.
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00

6.GÜN: Tam Gün Gökova Tekne Turu - Akyaka - Azmak Çayı - Şirince - Eskişehir

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, günümüzün ilk durağı evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka Beldesi olacak. Buradan Gökova tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz. Denizler tanrısı Posedion`un sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau'nun deyimiyle "Dünya'nın cenneti" dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Zeytinli Koy, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında (5.mavi yolculuk). Günün ilerleyen saatlerine doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Buradan pancar motorlu teknelerimize binerek bir doğa harikası olan ve Batı Menteşe Dağları nın altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayı`na doğru ilerliyoruz. Avrupa`dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, aynı zamanda Su tavuğu, Su yılanı, Su samuru gibi nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılara da ev sahipliği yapıyor. Torik, Levrek, Kefal gibi sayısız tür balığın, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına yumurta bırakmaya geldiği Azmak Çayı, Flora ve Faunasıyla sizleri bir hayal dünyasına götürecek (6.tekne turu). Akyaka'dan ayrılarak yöre insanının deyimiyle "Deve Bağırtan" olarak da bilinen Sakar Geçidi'ne ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları'nın geçit verdiği bu noktadan geçerken Gökova Körfezi'nin güzelliğini panoramik olarak sizlere fotoğraflama imkânı verecek. Daha sonrasında zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan, Mübadele yıllarını anlattığı "Benden Selam Söyle Anadolu'ya" kitabının yazarı Dido Sotiriyu'nun doğum yeri Şirince'ye ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Keyifli geçen turumuzu tamamlamak üzere dönüş yoluna geçiyoruz.  Turgutlu - Salihli ( İzmir - Uşak Yolu ) - Uşak üzerinden Eskişehire ulaşarak sabahın erken saatlerinde siz sayın misafirlerimizi bir başka bir organizasyonunda buluşmak dileğiyle Eskişehir’de aldığımız noktalara bırakarak veda ediyoruz. Program zamanlamasında hava yol vb.gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Tavuk schinitzel, makarna, salata, meyve ya da ızgara Çipura, makarna, salata, meyve)
* Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Güzergâh: Fethiye - Akyaka - Şirinçe - Turgutlu - Salihli - Uşak - Eskişehire 923 km
* Toplam Tur Mesafesi:1876 KM

ÖNEMLİ NOT: Eskişehir misafirlerimiz diğer illerden çıkışlı Likya Turu ile birleştirildiğinde Turdan 1 gün önce bilgilendirme yapılacaktır. Eskişehir - Ankara veya Eskişehir - İzmir Arası Gidiş Dönüş Otobüs Bileti ile Transfer Sağlanacaktır.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

*Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

*Lüks Araçlar ile Ulaşım

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

*Profesyonel Rehberlik hizmetleri

*Milli Park Giriş Ücretleri

*Tekne Turları

*Otobüs içi İkramları

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Tüm Özel Harcamalar

*Gece Turları

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

 

 

E-bülten
Fırsatlardan yararlanmak için lütfen kaydolun.