Scroll


Çanakkale & Assos Turu

Çanakkale & Assos Turu

Çanakkale & Assos Turu


23-25 MART 2018 / 2 GÜN - 1 GECE

250 TL
Tıklayın Sizi Arayalım

ÇANAKKALE & ASSOS TURU 

23-25 MART 2018 / 2 GÜN  - 1 GECE

23 MART 2018 :

Eskişehir için 23:00 de buluşma 23:30 hareket, Bursa için 00:30 buluşma 01:00'de hareket ile yolculuğumuz başlıyoruz.  Yolda vereceğimiz molalar ile  yolumuza devam ediyoruz.

24 MART 2018:

Sabah saatlerinde Çanakkale'ye ulaşıyor ve kahvaltımızı aldıktan sonra;  feribotla Eceabat`a geçiyoruz. Eceabat`a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası`na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale Savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal`in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz.  Sonrasında Çanakkale merkeze geçiyoruz.  Merkezde bulunan Çimenlik kalesi ve  Nusret Mayın Gemisi gezilerimizin ardından. Assos'a hareket ediyor ve Assos'daki otelimize ulaşarak odalara yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme  Assos'daki otelimizde.

25 MART 2018:

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz.  M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi`nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye`ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz`dan sonra Yunanistan`ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender`in hocası Aristoteles`in felsefe okulunuzda bulunduğu Assos`un Akrapol`ünu geziyoruz. Buradan Panoramik olarak Assos limanını görüyoruz.  Öğlen yemeği molasının ardından, tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından  dönüş yolumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından gecenin ilerleryen saatlerinde şehrimize ulaşıyor ve başka bir organizasyonumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETİ

TEK ÖDEME: 250 TL            

 6 TAKSİT: 275 TL

(0-6 yaş çocuklar ücretsizdir.İstenirse 120 tl koltuk ücreti eklenir. 07-12 yaş çocuklar için tek ödeme 225 TL 9 taksit 250 TL'dir.)

  ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

  ** GİDİŞ DÖNÜŞ LUX ARAÇLAR İLE ULAŞIM

  ** 1 GECE ASSOS'da KONAKLAMA

  ** 2 SABAH KAHVALTISI

  ** 1 AKŞAM YEMEĞİ

  ** FERİBOT GEÇİŞLERİ

  ** ÇEVRE GEZİLERİ

  ** PROFOSYONEL REHBERLİK HİZMETİ

  ** SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ

  ** ALTES TURİZM İKRAMLARI

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

** ÖĞLEN YEMEKLERİ

** YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

** MÜZE VE ÖRENYERİ GİRİŞLERİ

** KİŞİSEL HARCAMALAR

E-bülten
Fırsatlardan yararlanmak için lütfen kaydolun.